Віктор Курята: «Сьогоднішній результат є закономірним»

Після матчу проти Діназа головний тренер Рубікону Віктор Курята відповів на запитання журналістів.

– Матч склався, мабуть, не так як вам хотілося б. Поділіться вашими враженнями від гри Рубікону проти Діназа?

– Після поразки емоції більш негативні. Якщо минулого матчу ми зіграли внічию, то сьогодні суперник був на дві голови нас сильніший. У матчі одразу було видно клас футболістів. Якщо у нас 90 відсотків гравців – молоді хлопці, яким можна грати в чемпіонатах U-19 та U-21, то у Діназа є виконавці, які пограли і у вищій лізі українського футболу і за кордоном. Тому мені важко навіть коментувати щось. Так, ми боролися і навіть пропустивши першими, змогли зрівняти рахунок. Нам довелося виставити резервний склад, оскільки дуже багато травмованих гравців. Тому дуже важко вичавлювати максимум із футболістів, які залишилися у нас в обоймі. Я вважаю, що сьогоднішній результат є закономірним і не потребує додаткових коментарів.

– Після забитого Рубіконом гола чи з’явилася у вас думка, що може вдасться вдало завершити гру?

– Насправді все дуже просто. Чим відрізняється досвідчений футболіст від молодого? Молодь грає емоціями. Досвідчені гравці більше думають на полі і з холодною головою приймають рішення. Так, ми зрівняли рахунок. І що потім сталося? Ми відіграли хвилин десять на емоціях. Молодь побігла уперед, подумавши, що зможемо обіграти суперника. Ось на цьому емоційному вибуху наші футболісти намагалися закріпити успіх, але не більше. Все стало на свої місця після пропущеного другого м’яча. Після цього на обличчях наших гравців можна було прочитати, що суперник сьогодні сильніший. До того ж, із 4-х м’ячів, три ми пропустили після власних помилок. Один втратив м’яч, інший неправильно зіграв за позицією і все… Робити якісь перестановки чи приймати інші рішення – я не думаю, що сьогодні щось нам допомогло б. Допомогти нам може лише час. А також терпіння та наполеглива робота. І якщо наше керівництво дає час, то це означає, що вони розуміють, що молодь Рубыкону має потенціал. Нехай не у всіх, нехай у 50 відсотків. Видно, що молодим футболістам тяжко. Дуже непросто перескочити з дитячого футболу одразу до дорослого. Тим більше, граючи проти команди, перед якою стоїть завдання виходу в першу лігу. Фізично можна футболіста підтягти, це не проблема. Дайте місяць-два, і молодий гравець бігтиме. Але куди він бігтиме? Адже деяким футболістам не вистачає футбольного інтелекту, і на полі це одразу видно. Дехто не розуміє найелементарніших речей, чого їх мали навчити у футбольних школах. Але це вже зовсім інша тема… Так з молодими важко працювати, та й приємно теж. Бо ти бачиш результати своєї роботи. І якщо з цього складу один чи два молоді футболісти заграють – це буде прогрес.

– Сьогодні у вас грав більш дублюючий склад через велику кількість травмованих футболістів. Не називаючи імен, чи були на вашу думку сьогодні гравці у складі Рубікону, які вам сподобалися на полі?

– Команда програла з великим рахунком, тож питання у мене можуть бути до всіх. Я не буду когось виділяти, бо це буде неправильно. І якщо ми програли, то програла вся команда, починаючи з тренерського штабу, персоналу, футболістів… Повторюся, сьогодні ми програли закономірно.

– Ви кажете, що у вас молода команда і тому очевидно, що перед вами не стоїть завдання цього сезону. А якщо заглянути до наступного чемпіонату? Чи є якісь завдання на сезон 2022/23? Чи команда, складена з молодих гравців, боротиметься за високі місця?

– Я б збрехав, якби сказав, що ми не хочемо боротися за високі місця. Для того, щоб займати місця в лідируючій групі, треба посилюватися. І посилюватись не молодими футболістами, а тими, хто зможе повести за собою цю молодь. Якщо ми хочемо обігравати такі серйозні команди, як наш сьогоднішній суперник, нам необхідно мати у складі щонайменше 7 досвідчених гравців, які мають досвід виступів у Першій лізі або навіть Прем’єр-лізі. Тоді молодь швидше зростатиме у професійному плані. Самостійно юні не зможуть заграти на новому рівні швидко. Для цього необхідно років зо два-три. Скажіть, який керівник дасть стільки працювати і матиме стільки терпіння, щоб отримати бажаний результат? Напевно, жоден президент футбольного клубу не скаже, що він готовий стільки чекати. Якщо буде озвучено завдання: зайняти місце у трійці найсильніших, то треба буде сідати за стіл та підписувати тих футболістів, які спроможні допомогти вирішити поставлене завдання. Як би ми не хотіли довіряти молоді, але одразу впоратися з такими завданнями вони не зможуть за всього нашого бажання.