Віктор Курята: «Першим таймом я задоволений, другий – ми провалили»

Головний тренер нашої команди Віктор Курята прокоментував підсумки матчу Рубікон – Карпати (Львів), який завершився поразкою нашої команди з рахунком 0:5 та відповів на запитання журналістів.

– Цього сезону ми зіткнулися з неймовірною чергою травм, яка триває й досі. За 2 години до матчу ми дізналися, що у грі не візьмуть участь наші основні гравці Рудольф Сухомлинов та Владислав Улянченко, які зазнали пошкоджень на передматчевому тренуванні. Саме тому тренерському штабу довелося оперативно вносити корективи до складу. Нам довелося на позицію опорного півзахисника поставити досвідченого Олексія Притуляка, який міг допомогти нам у атакуючій лінії. Так у нас було розуміння, що з його переведенням назад ми послабили себе попереду.

Загалом гру можна розділити на дві частини. У першому таймі команда надійно зіграла від оборони і дуже добре виглядала, практично не давши більш досвідченішому супернику створювати небезпечні моменти. До того ж, двічі нас виручив голкіпер Денис Ферт. Рубікон створював непогані контратаки, які мав завершувати націленими ударами. Але одна фатальна помилка змінила весь перебіг гри. Це вилучення, після якого Богдан Швець залишив команду у меншості, зламало весь матч.

Залишившись у меншості, наша молодь «посипалася». А команди з п’ятірки найсильніших, як-от Діназ, ЛНЗ, Лівий Берег, львівські Карпати не пробачають такого. Тому ми пропустили стільки м’ячів, насамперед через психологічний надлом, який спричинив помилки. Але я вважаю, що такі поразки мають загартовувати характер молодих футболістів. Навіть після поразок тренери суперників відзначали, що у наших хлопців є потенціал, але їм треба пройти через багато чого, в тому числі через такі поразки.

Підбиваючи підсумки, скажу: першим таймом я задоволений, другий тайм ми провалили. Загалом щодо самовіддачі хлопців у мене немає претензій. Вони виклалися на поле на 200 відсотків.

– Рубікон не перемагає вже 7 матчів поспіль. Коли завершиться ця серія?

– Ми на цьому не зациклюємося, бо у кожному матчі налаштовуємо хлопців виходити на поле та боротися за перемогу. Є низка причин, чому ми не набираємо очок: це і велика кількість хворих та травмованих гравців, і календар, згідно з яким ми дві гри поспіль проводили з командами з топ-5 – Диназом та Карпатами, які ведуть боротьбу за путівку до Першої ліги. Я вважаю, що нам під силу набрати очки з колективами з нижньої половини турнірної таблиці. У іграх, що залишилися до зимової паузи проти Чернігова, Буковини та Карпат (Галич), ми плануємо набрати максимум очок. Результат до нас обов’язково прийде. Треба чекати, вірити та багато працювати. Без цього перемог немає!

– У стартових п’яти іграх Рубікон забив 6 м’ячів. А в наступних 11-ти – лише чотири. У чому причина зниження результативності команди?

– Причин достатньо. І вже згадані травми із хворобами: коли у нас на кілька тижнів випав Олег Близно, потім Євгеній Могіль… Тому в атакуючій лінії футболістам доводилося діяти не на своїх позиціях, і ми більше думали про оборону.