Олег Бірун: «Питання про перенесення матчу може вирішити лише ПФЛ»

Відповідь директора Рубікону Олега Біруна президенту ФК Буковина Вадиму Зайцю.

– Шановний Вадиме Григоровичу! Футбольний клуб Рубікон категорично не погоджується з вашими звинуваченнями в непорядності на нашу адресу. Так, у неділю, ми отримали листа від вашого футбольного клубу про те, що Буковина не може приїхати на матч «у зв’язку з масовою захворюваністю футболістів». Того ж дня ми дали вам відповідь, що питання про перенесення офіційного матчу чемпіонату може вирішити лише організація, яка проводить змагання, а саме – Професійна футбольна ліга України. Але, мабуть, ви не часто перевіряєте електронну пошту та у своєму коментарі на сайті ФК Буковини дозволили дорікнути наш куб у непорядності. Про яку непорядність може йтися? Наскільки мені відомо Президент ПФЛ Олександр Каденко запропонував вам особисто зв’язатися зі мною та вирішити питання про перенесення, а не ставити наш клуб перед фактом, що Буковина не може приїхати на матч. Телефонного дзвінка чи письмового звернення я так і не дочекався.

Ви кажете, що в команді багато хворих та травмованих гравців. Але звідки велика кількість травмованих? Волею жеребу календаря Рубікон виявився не в найвигідніших умовах, оскільки кожна команда перед грою має додатковий тиждень відпочинку. Звідси виникає питання: якщо Буковина перед грою з Рубіконом мала 16 днів на підготовку, як змогли отримати травми така кількість гравців? У своєму коментарі ви пояснюєте ситуацію таким чином, що отримати всі необхідні документи ви фізично не могли. При цьому ви наводите прізвища 11 хворих та травмованих гравців. А може, ви лукавите, і ця інформація не відповідає дійсності? Важко уявити, щоб така кількість футболістів практично за один день захворіла або травмувалася. І це при тому, що у своєму коментарі ви уточнюєте, що не йдеться про спалах COVID-19 у команді.

Тепер ви скаржитесь, що доля матчу буде вирішена не на полі в чесній боротьбі, а за рішенням КДК УАФ, згадуючи матч вашої команди, в якому, на вашу думку, арбітр припустився помилки, що вплинула на результат. Тож давайте згадаємо гру першого кола Буковина – Рубікон, коли за рівного рахунку гравець Рубікона Денис Голуб у штрафному майданчику суперника в не самій гострій ситуації отримав удар ногою в обличчя. На той момент свисток арбітра промовчав, а наш футболіст отримав серйозну травму. Буду чесним: злого наміру завдати травми гравець Буковини не мав і вибачився після матчу. Але хто знає, як би розвивалася гра, якби в тому епізоді у ворота Буковини було призначено пенальті, а захисника вилучено?

Ви називаєте цирком ситуацію, коли команда господарів поля та арбітри вийшли на поле і тим самим офіційно зафіксували неявку Буковини на матч, про що було зроблено запис в офіційному рапорті арбітра, але ви самі, своїм демаршем, довели цю ситуацію до абсурду.