Олег Бірун : «Я не задоволений нашими результатами»

Після закінчення першої частини чемпіонату президент футбольного клубу Рубікон Олег Бірун дав інтерв’ю для клубного сайту.

– Олеже Григоровичу, оцінить, будь ласка, підсумки виступів Рубікона в осінній частині сезону 2021/22?

– Я не задоволений нашими результатами. Були більш великі очікування від цієї команди. Я розраховував, що наші молоді футболісти наберуться досвіду і показуватимуть більш зрілу та змістовну гру, яка принесе результат. Але нічого цього я не побачив. Ми примудрилися розгубити навіть те, що було на початку сезону.

– Після переходу попереднього тренерського штабу у інший клуб, у керманича Віктора Куряти, який повернувся в команду, було зовсім небагато часу для підготовки. Як оцінюєте рівень комплектації складу?

– Спочатку, мені здалося, що цей склад, незважаючи на юний вік нових виконавців, більш перспективний і бойовий, ніж той, який завершував сезон 2020/21 влітку. А, у підсумку, ми маємо той самий результат.

– Після 20 вересня команда не здобула жодної перемоги. Що сталося з командою у цей період?

– На мою думку, перш за все, у нас не виявилося лідера на полі. Тієї людини, а ще краще двох-трьох футболістів, які б повели партнерів за собою. Зрозуміло, що тренерський штаб може підвести команду до матчу, вказати на слабкі місця у грі суперника. Але це все за полем, а у грі лідера, який своїм прикладом міг би показати партнерам, що таке грати на максимумі, повести за собою у нас не знайшлося. У заключних матчах я не побачив наших бійцівських якостей, що команда може зубами виривати результат. І ця серія ігор без перемог співпала з серйозними травмами футболістів, на яких ми розраховували і які мають ці лідерські якості. Але наш основний голкіпер Євген Пацкан, півзахисники Олег Луценко та Олександр Марченко змушені були зробити операції та надовго вибули з ладу. Їхні травми серйозно підкосили команду. Втім, я не знімаю відповідальності з себе, що Рубікону так і не вдалося впоратися з цією проблемою аж до закінчення осінньої частини сезону, що вилилося в двомісячну серію без перемог.

– Незважаючи на невдалі виступи, чи є у складі Рубікону футболісти, гра яких принесла вам позитивні емоції?

– Насамперед я відзначу трьох наших молодих гравців. Це Владислав Зоренко, який став найкращим бомбардиром команди. Непогано виглядав Артем Уманець. Відкриттям для мене став наш наймолодший футболіст Денис Голуб. Думаю, за правильного ставлення до своєї справи у нього може бути хороше футбольне майбутнє. З хлопців трохи старших відзначу також Богдана Покойового. Більшого я чекав від Руслана Грабовського. В мене суперечливі враження від його гри. У нього непогані дані, але ще треба серйозно попрацювати в плані психологічної стійкості. Наш нападник Євген Могиль також має чудові дані стати хорошим форвардом, але поки що він не виправдовує очікування.

– На ваш погляд, який матч у Рубікона був найкращим у сезоні, а який він відверто провалив?

– Найяскравіший матч цього сезону – це домашня перемога 3:0 над Карпатами з Галича. За емоціями, за грою, за самим настроєм. Тоді нам багато вдалося і, перш за все, Рубікон зміг у тому матчі виставити практично оптимальний склад. Фрагментами сподобалися матчі з Диназом та львівськими Карпатами, коли змогли показати свої бійцівські риси. Назвати один якийсь провальний матч мені складно. Напевно, ця провальна серія об’єдналася в одне велике негативне враження. Я більше чекав від команди у матчі проти Чернігова, гостьової зустрічі з Карпатами (Галич), якою ми завершили осінню частину чемпіонату. В них не було насамперед командного духу.

– Як команда готуватиметься до весняної частини чемпіонату?

– У зв’язку з незадовільним виступом команди ухвалено рішення про розпуск всіх гравців та тренерського штабу на канікули. Після яких зустрічатимемося і обговорюватимемо стратегію на наступний сезон. Поки в наших найближчих планах взяти участь у зимовому Меморіалі Макарова, який стартує у січні.

– Яке стоятиме завдання перед командою на матчі, що залишилися?

 – За того турнірного становища, в якому ми опинилися, розраховувати на вирішення серйозних задач нам не доводиться. Ставимо завдання на комплектацію нового складу для успішного виступу в сезоні 2022/23.