Віктор Курята: «Я не знімаю з себе відповідальності»

Головний тренер Рубікона Віктор Курята підбив підсумки виступів команди у першій частині сезону.

– Після повернення влітку до Рубікону вам довелося по суті збирати команду заново. На які критерії виборі футболістів ви спиралися?

– Насамперед я запросив у Рубікон тих футболістів, яким довіряю та з яким працював минулого сезону у молодіжному складі донецького Олімпіка. Але маючи велику кількість молодих гравців, я розумів, що нам потрібні і вікові виконавці, з досвідом. Мені хотілося досягти балансу між молоддю та досвідченими футболістами, щоб молодші швидше зростали у професійному плані, дивлячись як працюють їхні старші партнери по команді. Все-таки чемпіонати U-21 та U-19 дуже сильно відрізняються від турнірів першої та другої ліг ПФЛ. Ми не мали часу шукати точкове посилення за конкретними позиціями. Тому процес посилення та дозаявок гравців тривав і під час чемпіонату.

– Після 10 турів команда йшла за графіком середняка – маючи в середньому по 1 очку за матч. А потім колектив залихоманило. Що сталося на той момент?

– Я не знімаю з себе відповідальності за промахи тренерського штабу у цей період. Щось ми в цей момент прогаяли і не побачили. У будь-якому випадку навіть такий негативний досвід він корисний, оскільки надалі я вже намагатимуся не допускати подібної ситуації. На цьому спаді далася взнаки і відсутність нормальної підготовки до сезону. Той факт, що команда не змогла провести повноцінну програму підготовки перед сезоном, мабуть, і позначився на тому, що нас вистачило лише на десять турів. Я підсвідомо думав, що в заключних турах осіннього етапу ми почнемо спотикатися і втрачати очки. Дуже сильно вдарило по команді ще те, що під час чемпіонату ми втратили через травми Олександра Марченка та Олега Луценка – наших провідних футболістів. Тренерський штаб дуже на них розраховував, вважаючи, що будуть лідерами команди та поведуть молодих партнерів за собою. Потім зламався наш головний голкіпер Євген Пацкан. Ми увійшли до низки травм та пошкоджень і в деяких іграх доводилося у стартовому складі випускати футболістів, яких, за всієї поваги, не можна назвати гравцями основи і до цього моменту вони отримували зовсім небагато ігрового часу. Через брак ігрової практики їм важко було адаптуватися до нової ситуації. Опинившись у такому становищі, ми побачили, що десь 7-8 гравців із нашої команди поки що не готові до виступів у другій лізі. Їм ще потрібен час, щоб розкрити свій ігровий потенціал. Хоча з іншого боку в такій ситуації змогли розкритися молоді Владислав Зоренко, Артем Уманець, Денис Голуб та більш досвідчений Богдан Покойовий. Також назву молодого воротаря Дениса Ферта. Ми брали його в команду третім голкіпером, більше для підстрахування. Я не можу сказати, що у всіх матчах він зіграв чудово, але іграх проти ЛНЗ та львівських Карпат він себе дуже добре проявив. Вважаю, що у цих хлопців буде гарне футбольне майбутнє.

– У минулих сезонах футболісти Рубікона нечасто отримували червоні картки. Цього сезону у нашої команди 7 вилучень в іграх чемпіонату та ще одне у Кубку України. У чому ви бачите причину цього?

– Якщо подивитися, хто частіше отримував картки, то це переважно наші молоді гравці. Чому так сталося? Їм не завжди вдавалося контролювати свої емоції. Вони більше грають серцем, а не холодною головою. І під час матчу дуже важко «достукатися» до молодих, просити їх, щоб заспокоїлися і тримали себе в руках. Але найчастіше їх захльостували емоції. Сім ігор у чемпіонаті довелося нам закінчувати вдесятьох – і це ще одна причина наших невдалих виступів. Сподіваюся, що надалі вони не повторюватимуть подібних помилок.

– У колишні сезони футболісти Рубікона, які виходили на заміну, досить часто ставали аторами забитих голів. У поточному чемпіонаті, вийшовши на поле з лави запасних, забивали по разу лише Владислав Зоренко та Євгеній Могіль.

– Це і показник рівня гравців, яких ми запрошували до команди для ротації та посилення конкуренції за місце у складі і коротка лава запасних у період низки травм. Знову ж таки повторюся, у нас не було часу, щоб перед початком сезону детально розглянути всі сильні та слабкі якості футболістів. Навіть під час сезону, коли було ще відкрито трансферне вікно, ми підписували гравців буквально за день до гри. По суті, кістяк команди становив 10-11 осіб, на плечі яких і лягла велика відповідальність.

– Які позиції, на вашу думку, потребують посилення на весняний етап чемпіонату для того, щоб команда змогла залишити нижню частину турнірної таблиці?

– У нас підібрався добрий колектив. І якщо вдасться пройти весняну частину без травм, ми зможемо залишити нижні рядки турнірної таблиці. По суті, нам потрібно посилити 5-6 позицій і, перш за все, в лінії атаки. Рубікон дуже мало забиває у цьому чемпіонаті. А з нападників забивав тільки Євгеній Могіль, але всього на його рахунку лише два забиті м’ячі.